اعزام فوری برقکار  ( شبانه - روزی ) در سراسر تهران و حومه 09123247127

اعزام فوری برقکار  ( شبانه - روزی ) در سراسر تهران و حومه 

برقکاری مناطق تهران

5 توصیه جدی برای پیشگیری از اتصالی برق کافی شاپ ها و رستوران ها

5 توصیه جدی برای پیشگیری از اتصالی برق کافی شاپ ها و رستوران ها تا در یک لحظه تمام سرمایه تان با خاکستر یکی نشود. خیلی درد ناک است که تمام حاصل تلاش و زحمات شما برای جذب مشتری، ساخت محل، طراحی و حتی پخت انواع دستر ها و عذاهای چشم نواز در اثر یک اشتباه، یکباره با خاکستر در اثر اتصالی کابل برق یکی شود.

حادثه اتصالی برق و آتش سوزی کافی شاپ در میدان فاطمی تهران

حادثه در چشم بر هم زدنی اتفاق افتاد. مشغول کار و سرویس دهی به مشتریان بودیم که ناگهان از هود کافی شاپ دود و بعد بلافاصله آتش بلند شد. تا به خودمان آمدیدم دیدیم همه جا تاریک شده و برق ها قطع شده اند. اگر دیر جنبیده بودیم همه چیز با خاکستر یکسان شده بود. الان هم یک هفته است که هم تعطیل هستیم و هم ضرر می دهیم. من از گوگل برقکار شبانه روزی در تهران را جستجو کردم و شما بلافاصه آمدید. الان چکار میشه کرد؟ مشکل کجاست؟ 
اینها بخشی از مکالمه مدیر کافی شاپ با یکی از برقکار های تهران برقکاران است.
5 توصیه جدی برای پیشگیری از اتصالی برق کافی شاپ ها و رستوران ها

مشکل آتش سوزی کافی شاپ از کجا شروع شده بود؟

متاسفانه در اکثر اعزام های برقکاری فوری که برای مشتریان انجام میشود، بعد از بررسی گزارشات و شرح واقعه از صحنه حادثه، متوجه می شویم که بدلیل یک اشتباه، یا سپردن کار برقکاری به دست افراد غیر متخصص یا کم تجربه، حادثه اتصالی برق یا آتش سوزی جعبه فیوز ها رخ داده است.

5 توصیه جدی برای پیشگیری از اتصالی برق کافی شاپ ها و رستوران ها

در این حادثه نیز بدلیل بی تجربگی برقکار قبلی و قرار دادن کابل از کنار هود و هواکش فر، که به صورت عادی گرمای زیادی را در طول ساعات کاری منتقل می کند، و همچنین استفاده نامناسب از کابل ضعیف سبب شده بود تا این حادثه به تعطیلی یک هفتگی این واحد تجاری منتهی گردد.

اما در این مطلب ما برای پیشگیری از حوادث بعدی 5 توصیه جدی برای پیشگیری از اتصالی برق کافی شاپ ها و رستوران ها را برای شما آماده کرده ایم.

1- کار را به دست کاردان بسپارید

متاسفانه خیلی از صاحبان کسب و کار ها برای ارزان تر تمام شدن هزینه ها معمولا یا خودشان اقدام به فعالیت های تخصصی برقکاری می کنند و یا از افرادی که اطلاعات محدودی در این زمینه دارند درخواست می کنند تا مثلا یک سیم اضافه برای فلان لوستر یا کلید ایجاد نمایند. اما غافل از اینکه نا آگاهی و بی تجربگی همان شخص منجر به تعطیلی یک هفته یا بیشتر واحد صنفی و تجاری شما خواهد شد. پس بجای صرفه جویی در هزینه های اصلی برای موضوعات فنی و بخصوص برقکاری از تکنسین های خبره، با دانش فنی و باتجربه در کار استفاده نمایید.

2- با برق شوخی نکنید

خیلی اوقات ما فکر می کنیم جریان برق و برقکاری، امری عادی است. نهایتا 2 رشته سیم را به یک مصرف کننده وصل می کنیم و تمام. اما خبر از اتفاقات و حوادثی که خودمان امروز در حال پرورش آن هستیم نداریم. جریان برق و برقکاری امری کاملا علمی و تخصصی است. 

حتی نصب لوستر و یا انشعاب روشنایی، نیاز به محاسبات میزان مصرف و نصب و اجرای اصولی دارد. بنابراین حتی اگر کوچک ترین کار برقی داشتید خیلی سریع از یک برقکار حرفه ای درخواست کنید تا به محل شما اعزام شود و کار را به صورت علمی و کاملا مهندسی شده اجرا نماید.

3- هیچ وقت انشعاب را بدون حساب و کتاب ایجاد نکنید.

این مورد در خصوص برق، گاز و حتی آب صدق می کند. هر انشعابی که سیستم برقی اضافه می شود، به معنی افزایش بار و مصرف بیشتر می باشد. پس اگر بدون در نظر گرفتن دستگاهی که قرار است به انشعاب ایجاد شده متصل شود این کار انجام شود، در آینده ای نزدیک شاهد قطع شدن کلید میناتوری ها، سوختن کابل ها و حتی سوختن دستگاه مورد نظر یا دستگاه ههای دیگر می باشید. 
هر انشعاب اضافی یا حتی انشعاب های فعلی یک واحد تجاری برای کافی شاپ یا رستوران نیازمند محاسبات دقیق و حتی بازبینی مجدد دارد. زیرا در یک واحد رستوران یا کافی شاپ دستگاه های پر مصرف و با آمپر بالا قرار دارد و در نظر نگرفتن هر یک از این موارد منجر به حوادث تلخ و ضرر های مالی و جانی خواهد شد.

4- کابل های فعلی خود را باز بینی کنید.

اگر شما دوچار حادثه در سیستم برقی خود شده اید یا نشده اید به این مورد توجه ویژه ای داشته باشید. حتی این مورد را به صورت دوره ای در دستور کار خود لحاظ کنید.
کابل هایی که به دستگاه های شما متصل هستند را دائم مورد بازبینی قرار دهید. در زمان های اوج مصرف از این کابل ها برای چند لحظه در صورت امکان کابل ها را لمس کنید، اگر داغ بودن حتما از در اولین فرصت از یک برقکار درخواست نمایید تا برای بررسی موضوع به محل شما حاضر شود.

5- هیچ وقت کابل یا دستگاه را در کنار آب یا آتش قرار ندهید.

یکی دیگر از تجربیات تهران برقکاران در زمان اعزام برقکار شبانه روزی در تهران  اتصالی چراغ های بود که با لوله های آب هم جوار شده بودن. در اثر رطوبت بالا آشپزخانه و پوسیدگی لوله های آب و نشتی آن، آب به داخل یکی از چراغ ها نفوذ کرده بود و باعث اتصالی و تعطیلی واحد صنفی شده بود. خوشبختانه این حادثه آسیب به کسی نرساند اما می توانست وسعت تخریب بیشتری داشته باشد.

همین طور همجواری کابل های برق با اگزاز یا هواکش های فر یا گاز، سبب می شود که کابل ها بیش از اندازه داغ شوند و به عایق آسیب برسانند.  یک جرقه کافی است تا محیطی که پر است از مواد اشتعال زا مانند روغن را به انبار دینامیت تبدیل نماید.

 

نتیجه گیری

کارفرما، صاحب کار، مالک و پرسنل عزیز واحد های صنفی، بخصوص کافی شاپ ها و رستوران ها… هیچ گاه برای صرفه جویی در چند صد هزار تومان حق الزحمه کارشناس متخصص جان و مال خود و دیگران را به خطر نیندازید. حادثه ای که عکس های آن را مشاهده کردید یکی از هزاران حوادثی بود که در شهر تهران به حاطر چنین صرفه جویی هایی بوجود می آید.

مالک این کافی شاپ ای کاش های بسیاری داشت که هیچ یک قابل جبران نبود.

 

 

 

سایدبار
برای دیدن نوشته هایی که می خواهید، شروع به تایپ کنید.
Call Now Buttonتماس سریع | 09123247127