اعزام فوری برقکار  ( شبانه - روزی ) در سراسر تهران و حومه 09123247127

اعزام فوری برقکار  ( شبانه - روزی ) در سراسر تهران و حومه 

برقکاری مناطق تهران

عیب یابی برق ساختمان با دستگاه

دوره زمانه تشخیص های چشمی یا فرضی به سر آمده امروزه کسی که در امور روزمره خود کمی تدبیر بخرج دهد می داند که عیب یابی برق ساختمان با دستگاه های مخصوص و ویژه این کار میسر خواهد بود.اگر شما تا کنون با این موضوع آشنا نبوده اید پیشنهاد میکنم چند دقیقه زمان برای مطالعه این مطلب صرف کنید.

اگر به خدمات برقکار شبانه روزی در تهران نیاز دارید روی این لینک کلیک کنید.

عیب یابی برق ساختمان چه اهمیتی دارد؟

تقریبا همه وسایلی که در یک ساختمان به رفاه زندگی ما کمک می کنند برقی هستند و با جریان برق کار می کنند. حال اگر قرار باشد یک یا همه این وسایل با اختلال مواجه شوند یا از کار بیافتند، ضمن اینکه شما باید هزینه گزافی برای تعمیر و یا خرید مجدد آن ها پرداخت کنید، مدتی شرایط زندگی شما مختل خواهد شد.

بنابراین هر زمان که با نوسانات برق مواجه بودید، یا کابل های برق شما دارای حرارت غیر عادی بود و در معمولی ترین حالت لامپ های شما زود به زود دوچار سوختن می شد بدانید برق ساختمان شما دارای عیب می باشد و باید سریعا و قبل از اینکه به مابقی دستگاه های موجود در ساختمان شما آسیب وارد کند، یک برقکار حرفه از جریان برق شما با دستگاه مخصوص بازدید نماید.

چطور متوجه عیب در برق ساختمان خود شویم؟

شاید تا اینجا شما هم کمی نگران نوسانات برق، افزایش فشار بر روی کابل ها و عیوب دیگر در ساختمان خود شده باشید، که امری طبیعی است. رسیدگی نکردن به عیوب برق ساختمان بجز هزینه منجر به فاجعه نیز خواهد شد.
اما نگران نباشید، در ادامه این مطلب چند راهکار ساده برای متوجه شدن عیب برق ساختمان خود خواهید شد.

– داغ شدن کابل ها 

یکی از شایع ترین مواردی که خیلی سریع می توان متوجه عیب شد، داغ شدن کابل های ورودی و داخلی ساختمان است. معمولا این کابل ها و سیم ها وقتی بیش از حد توان خود جریان برق رد و بدل می کنند داغ می شوند.

البته این تنها دلیل داغ شدن سیم ها نیست.

برخی اوقات وجود یک مقاومت، مثل تا شدگی کابل، قطع شدن و اتصال مجدد کابل و موارد دیگر می تواند این امر را تشدید کند.

اما بررسی تک به تک کابل ها کار زمان بر و مشکلی است.

در مجموعه تهران برقکاران، تکنسین های کاربلد و حرفه ای با ابزار ها و دستگاه های پیشرفته خود در کمترین زمان ممکن و بدون هیچ شک و شبه ای علت داغ شدن کابل های شما را تشخیص و مشکل را برای شما رفع خواهند کرد.

– سوختن زود به زود لامپ ها

اگر لامپ های شما در ساختمان زود به زود به اصطلاح می سوزد و از دور خارج می شود، پس از بررسی برند خود لامپ می توانید به نوسانات برق ساختمان تان شک کنید.

یکی دیگر از عیوب شایع در ساختمان ها نوسانات برقی است که باعث از کار افتادن دستگاه های برقی حساس مثل ماشین لباس شویی و ظرف شویی خواهد شد.

– جرقه زدن کلید و پریزها

زمانی که کلید ها یا پریز های ساختمانی در هنگام استفاده جرقه می زنند، علامت خوبی برای ساکنین آن ساختمان نیست. این موضوع یک هشدار جدی برای رفع عیب و تشخیص دقیق مشکل برق ساختمان شماست.

برخی اوقات جرقه زدن کلید و پریز ها بدلیل کیفیت پایین کلید و پریز نصب شده در ساختمان می باشد. 

اما در بیشتر مواقع دلیل این موضوع کیفیت پایین تجهیزات نیست.

دلایل بی شماری وجود دارد که باید توسط پیشرفته ترین دستگاه های عیب یابی برق ساختمان بررسی و رفع عیب شود.

توجه داشته باشید در صورتی که این موضوع رسیدگی نشود شما خیلی زود شاهد از بین رفتن کلید و پریز در مرحله اول، برق گرفتگی ساکنین و کاربران و در مراحل بعدی سوختی سیم ها ، وسایل متصل و مشکلات دیگر خواهید بود.

بنابراین این موضوع باید حیلی زود رسیدگی، عیب یابی و رفع شود تا حادثه و فجایع دیگری در این زمینه رخ ندهد.

 

سایدبار
برای دیدن نوشته هایی که می خواهید، شروع به تایپ کنید.
تماس سریع | 09123247127